Razítko Hoštice | razitkuj.cz

  Předchozí   Hoštice   Další  

Razítko Hoštice

Popis místa
Nebýt Zdeňka Trošky málokdo by znal jihočeskou vesničku Hoštice u Volyně, kde se točil první díl známe trilogie Slunce, seno... Každý touží vidět domek, který byl obýván rodinou Škopkových, hospodu, v níž působila intrikánka Miluna, dům s jelenem či slavný hoštický kravín. Hoštice se od dob natáčení hodně změnily. Z neznámé vesnice se stala turistická atrakce. I dnes se před domy, kde tenkrát bydleli Škopkovi a Konopníkovi fotí davy turistů. Na slavný dvorek před domem, kde ležela maminka Škopkové na pojízdné posteli a kde probíhaly věčné rozbroje se sousedkou Konopníkovou se ale již nedostanete. Je zde zákaz vstupu a to samé platí i o zámečku, tehdejší filmové radnici, jenž je v soukromém vlastnictví. Navíc si téměř každý ze starousedlíků v trilogii zahrál.

Popis razítka
Úspěšný český režisér Zdeněk Troška nedá na rodné Hoštice u Volyně, které proslavil svou trilogií Slunce, seno…, dopustit. Tam se cítí opravdu doma.
"Jsem patriot a snažím se ve filmech ukazovat krásy našeho kraje. Nemyslete si, dneska najít do pohádky klasický statek, kostel nebo třeba kus louky a lesa není legrace."
Razítko získáno ve stánku se suvenýry u zámku.

Rozměry razítka: 24 x 20

Razítko pořízeno: 7/2016

  • WWW stránka
  • Odkaz na Google mapy
  • Odkaz na Mapy.cz
   1 2 3 4 5 
50%
2 hodnotící