Diskuse | razitkuj.cz

Diskuse

Jak vložit razítko (3)

Návod, jak krok za krokem vložit razítko, co vše k němu napsat, jak nastavit souřadnice atd.

 1. #53 od malina

  Tento web vám nabízí spoustu možností, ale v první řadě je nutné zvládnout tři základní kroky:

  1. Registrace
  2. Přihlášení
  3. Vložení razítka 

  V kolonce PŘIHLASTE SE je odkaz na registraci. Po rozkliknutí se vám objeví bod 1 – registrace nového uživatele. Je třeba si zvolit své uživatelské jméno a následně heslo (ideální takové, co nezapomenete). Město a záliby jsou nepovinné údaje, takže záleží na vás, co tam uvedete. Email už je povinný, neboť na ten vám následně dojde potvrzovací email. Nyní už vás čeká bod 2 – pokračování registrace. Pokud jste uvedli platný email, během chvilky vám na něj dorazí potvrzovací zpráva. Po kliknutí na adresu, která je v emailu, bude následovat bod 3 – dokončení registrace, kde vám již naskočí vámi zadané přihlašovací jméno. Stačí doplnit heslo, potvrdit a jste přihlášen do systému.

  Paráda, jste přihlášen!

  Na hlavní stránce uvidíte vpravo své přihlašovací jméno, pod kterým se skrývá nabídka několika možností:

  • Přidat razítko
  • Osobní údaje
  • Vámi vložená razítka
  • Deník raziče
  • Přátelé
  • Odhlásit se 

  Nyní nastává trošku složitější krok, jak vložit razítko.

     
 2. #62 od malina

  Jak vložit razítko

  Vyberte si první odkaz – přidat razítko. V prvé řadě je třeba konkretizovat razítko ze seznamu (zda se jedná o hrad, zámek, muzeum, rozhlednu, atd). Poté systém automaticky nabídne místa, která už jsou evidována. Zde můžou nastat dvě situace, buď se jedná o razítko z místa, které je v systému, ale obsahuje jiné razítko nebo místo v systému vůbec není.

  Při první variantě je třeba vybrat nabízené místo a pokračovat dál. V druhé variantě musíte místo přidat, potvrdíte tedy tlačítko Přidat místo. Musíte uvést název, jedná se o povinný údaj. Kategorie zůstala předvyplněna a nyní budete zadávat konkrétní místo. Můžete si pomoct vyhledáním okresu, ve kterém se dané místo nachází a dále budete pracovat s mapou. Je nutné si detailně přiblížit místo, kde jste získali razítko (místo fyzického uložení razítka). Při každém kliknutí do mapy se přepočtou souřadnice. Když jste si jistý, že je místo přesně zaměřeno, je nutné vložít do příslušné kolonky stručný popis místa - jedná se o povinný údaj. O řádek níž je možné vložit odkaz na adresu. A pak už jen stačí stisknout Přidat místo.

  Hurá! Místo je založeno, můžete k němu šoupnout razítko. Takže zvesela pokračujeme, k razítku připíšete stručný popis razítka (nejlépe, kde přesně lze razítko získat), přidáte rozměry a datum, kdy bylo pořízeno. A pak už pomocí kliknutí na Přidat razítko „šáhnete“ k sobě na disk, vyberete již upravený soubor a přidáte.

  Nyní razítko putuje k adminovi, který odborným okem posoudí razítko, prověří zadané souřadnice a následně vše „zviditelní“. Samozřejmě, že po určitém množství bezproblémových razítek bude tento mezikrok vypuštěn a vy budete moci publikovat nová razítka bez schvalování adminem.

     
 3. #63 od malina

  Velikost razítka

  Razítko musí mít maximálně 1000 pixelů buď na šířku, nebo na délku. Počítá se delší strana. Maximální velikost souboru je 1 MB.

  Povolené soubory jsou PNG, GIF a výjimečně i JPG (preferujeme PNG).