Co o nás píší | razitkuj.cz

PRAVIDLA

Protože došlo k určitým nesrovnalostem při vkládání razítek, dovolujeme si upřesnit podmínky a pravidla uveřejněných razítek. Chceme, aby zobrazená razítka byla pěkná a vypovídající, nemusíme a ani nechceme uveřejnit každý otisk.

1. Kvalita obrázku
Umíme si poradit skoro se vším, vymazat linky ze sešitu, zvýraznit barvy, odstranit šmouhy, ale někdy to fakt nejde. Takže v ojedinělých případech razítko zamítneme z důvodu špatné kvality.

2. Obsah obrázku
Razítko musí být výstižné a hlavně pěkné na pohled. Otisk, kde je jen IČ, nebo telefon, popř. nic neříkající obrázek, to opravdu sbírat nemusíme. Spory vedeme o pouhý název hostince fádním fontem, zde spíše záleží na okolnostech (např. jediná chata v horách široko daleko, popř. zajímavé a atraktivní místo apod.) Razítka obce či města se státním znakem nebudeme uveřejňovat z důvodu možného zneužití.

3. Další okolnosti
Vyhrazujeme si neuveřejnit razítka, která neodpovídají našim představám, ale vážně to není nic osobního. Jen prostě chceme mít web plných hezkých obrázků. Razítek, samozřejmě :-)

Ale vše je věcí diskuse, pokud máte pocit, že zamítnuté razítko chcete mít v online deníčku, ozvěte se.

Jak vložit razítko

Tento web vám nabízí spoustu možností, ale v první řadě je nutné zvládnout tři základní kroky:

Registrace
Přihlášení
Vložení razítka

V kolonce PŘIHLASTE SE je odkaz na registraci. Po rozkliknutí se vám objeví bod 1 – registrace nového uživatele. Je třeba si zvolit své uživatelské jméno a následně heslo (ideální takové, co nezapomenete). Město a záliby jsou nepovinné údaje, takže záleží na vás, co tam uvedete. Email už je povinný, neboť na ten vám následně dojde potvrzovací email. Nyní už vás čeká bod 2 – pokračování registrace. Pokud jste uvedli platný email, během chvilky vám na něj dorazí potvrzovací zpráva. Po kliknutí na adresu, která je v emailu, bude následovat bod 3 – dokončení registrace, kde vám již naskočí vámi zadané přihlašovací jméno. Stačí doplnit heslo, potvrdit a jste přihlášen do systému.

Paráda, jste přihlášen!

Na hlavní stránce uvidíte vpravo své přihlašovací jméno, pod kterým se skrývá nabídka několika možností:

Přidat razítko
Osobní údaje
Vámi vložená razítka
Deník raziče
Přátelé
Odhlásit se
Nyní nastává trošku složitější krok, jak vložit razítko.

Jak vložit razítko

Vyberte si první odkaz – přidat razítko. V prvé řadě je třeba konkretizovat razítko ze seznamu (zda se jedná o hrad, zámek, muzeum, rozhlednu, atd). Poté systém automaticky nabídne místa, která už jsou evidována. Zde můžou nastat dvě situace, buď se jedná o razítko z místa, které je v systému, ale obsahuje jiné razítko nebo místo v systému vůbec není.

Při první variantě je třeba vybrat nabízené místo a pokračovat dál. V druhé variantě musíte místo přidat, potvrdíte tedy tlačítko Přidat místo. Musíte uvést název, jedná se o povinný údaj. Kategorie zůstala předvyplněna a nyní budete zadávat konkrétní místo. Můžete si pomoct vyhledáním okresu, ve kterém se dané místo nachází a dále budete pracovat s mapou. Je nutné si detailně přiblížit místo, kde jste získali razítko (místo fyzického uložení razítka). Při každém kliknutí do mapy se přepočtou souřadnice. Když jste si jistý, že je místo přesně zaměřeno, je nutné vložít do příslušné kolonky stručný popis místa - jedná se o povinný údaj. O řádek níž je možné vložit odkaz na adresu. A pak už jen stačí stisknout Přidat místo.

Hurá! Místo je založeno, můžete k němu šoupnout razítko. Takže zvesela pokračujeme, k razítku připíšete stručný popis razítka (nejlépe, kde přesně lze razítko získat), přidáte rozměry a datum, kdy bylo pořízeno. A pak už pomocí kliknutí na Přidat razítko „šáhnete“ k sobě na disk, vyberete již upravený soubor a přidáte.

Nyní razítko putuje k adminovi, který odborným okem posoudí razítko, prověří zadané souřadnice a následně vše „zviditelní“. Samozřejmě, že po určitém množství bezproblémových razítek bude tento mezikrok vypuštěn a vy budete moci publikovat nová razítka bez schvalování adminem.

Velikost razítka

Razítko musí mít maximálně 1000 pixelů buď na šířku, nebo na délku. Počítá se delší strana. Maximální velikost souboru je 1 MB.

Povolené soubory jsou PNG, GIF a výjimečně i JPG (preferujeme PNG).


MÉDIA O NÁS

Abyste si nemysleli, že razítkování je suchopárná byrokratická záležitost, tady máte ukázku, jak může být razítkování smyslné a romantické, popřípadě že se jedná o skoro běžnou součást kreslených příběhů. Klidně dejte tipy, kde se ještě razítkování vyskytuje.
Jo a úplně dole je odkaz, jak se razítka vyrábí, kdybyste neměli doma do čeho píchnout.


Ostře sledované vlaky

Reksio

Simpsonovi

Jak na razítka